Yetişkin Tedavisi

Diş telleri artık sadece çocuklar için değil. Etrafınıza dikkatli bir şekilde bakarsanız çevrenizdeki pek çok yetişkinin ortodontik tedavi gördüğünü fark edeceksiniz. Diş etleriniz ve çene kemikleriniz sağlıklı olduğu takdirde her yaşta ortodontik tedavi görülebilir. Modern ortodontide yetişkinler de dâhil olmak üzere farklı yaş grupları için tasarlanmış birçok tedavi seçeneği mevcut. Bugün itibarı ile yeni bir gülümsemeye merhaba diyebilirsiniz.

Yaşamınızın bundan sonraki döneminde düzgün sıralanmış dişleriniz olabilir. Böylece doğal dişleriniz ile özgüvenle gülümser ve kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Erişkinlerdeki ortodontik tedavinin estetik faydalarının yanı sıra dişlerinizin sağlığına da olumlu etkileri vardır. Çapraşık dişler, yanlış kapanışlar diş eti çekilmelerine, kemik kaybına, diş çürümesine, diş minesinin ve yüzeylerinin aşınmasına, baş ağrılarına ve çene eklemi (TMJ/TMD) ağrısına neden olabilir.

Erişkin hastalarımızın birçoğu (özellikle iş hayatında diğer insanlarda sözel iletişim içinde olması gerekenler avukat, tiyatrocu, spiker, öğretmen vb) görünen diş telleri takmak istemezler. Ayrıca bu hastalarımız ağızlarındaki aparatların konuşmalarını ve beslenmelerini bozacağından endişe ederler. Güncel ortodontide dışarıdan fark edilmesi çok zor olan birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Modern yöntemler ile apareylerin boyutları küçültülmüş konforu artırılmış kullanıcı dostu haline getirilmişlerdir.

Hastalarımızın önemli bir kısmı yetişkindir. Ve kendileri Ortodontik tedavi ile artık özgüvenle gülümsediklerini her fırsatta belirtmektedirler.