Bursa Acil Diş Hastanesi Var mı?

Bursa acil diş hastanesi var mı? sorusuna yanıt olarak, Bursa Altın Oran Ağız ve Diş kliniği olarak acil diş rahatsızlıklarınızda İletişim sayfamızdan bize mail ya da whatsapp iletişim hattımız üzerinden ulaşarak destek isteyebilirsiniz.

Uzman diş hekimi kadromuz ile hastalarımızın ağız ve diş sağlığını önemsiyor randevu saatlerimiz dışında da hastalarımıza hizmet vermek için yoğun efor sarfediyoruz.

“Şiddeti diş ağrısına ne iyi gelir?” diye düşünüyorsanız bu ağrıyı profesyonel destek almadan evde kendi başınıza geçirmekte zorlanacaksınız. Hissettiğiniz bu şiddetli diş ağrısı zonklama şeklindeyse bu, dişin yapısından kaynaklı bir ağrıdır. En kısa sürede diş doktorunuza başvurarak hemen tedavi sürecine başlamanız gerekmektedir.

Diş eti kaynaklı bir (kızarıklık belirtili) ağrı kısa sürede geçer. Bu sürede o dişle çiğneme hareketi  yapmamaya özen göstermek gerekir. Eğer imkan var ise yumurta, yoğurt gibi daha yumuşak besinler tüketiniz. Diş hassasiyete yol açacak şekerli, aşırı soğuk ve sıcak besinlerden uzak durun. Sigara ve alkol tüketmeyin.

Ağrının kesilmesi amacıyla kolonya ve alkol bazlı sıvılar kullanmayın. Bu tarz ürünler diş eti tahrişine yol açar. Ağız içinde yara ve yanmaya sebep oluşur. Düşük düzeyde ağrı kesiciler ile ağrı kısmen kontrol altına alınabilir. Ancak en kısa sürede diş kliniğine başvurarak diş hekiminden destek alın.

 

bursa acil diş hastanesi

Diş ağrısını evde dindirmek için şu yöntemlere başvurabilirsiniz: (Bursa Acil Diş Hastanesi)

Tuzlu Su veya Oksijenli Su Gargara Yapın

Ağrıyan Bölgeye Buz Uygulayın

“Diş Ağrısı için evde kendi başıma ne yapabilirim?” diye düşünüldüğünde herkes tarafında öncelikle önerilen ağrının olduğu bölgeye  buz uygulama işlemi olur. Evde temiz bir beze ya da havluya sarılmış buz kalıpları ya da buz torbası ile yaklaşık olarak 10 – 20 dakika arasında soğuk baskı uygulaması yapmanız yeterli olacaktır.  Gün içerisinde bu işlemi periyodik olarak tekrarlamanız gerekmektedir.

Yatarken Yastık Kullanın

Ağrı Kesici Alabilirsiniz

Karanfil Yağı Kullanımı

Vanilya Özütü de Doğal Bir Ağrı Kesicidir

Vanilya özü her türlü ağrıda başvurabileceğiniz doğal bir üründür.  İçerisinde bulunan antioksidanlar iyileşme sürecinin hızlandırmaktadır.

Sarımsak Macunu Deneyin

Sarımsak soyularak ezildikten sonra macun formuna getirilir. Bu kıvamlı macun formu ağrılı olan bölgeye sürülerek uygulandığında ağrı kesici görevi görmektedir. Sarımsak içerisinde bulunan  Allisin maddesi diş içerisinde oluşan zararlı bakterilerle savaşarak diş eti onarımında ve diş ağrılarının hafiflemesinde etkili olur.

Nane Çayı Poşeti Koyun

Bursa Acil Diş Hastanesi var mı? konulu yazımızda bazı sorulara cevap vermeye çalıştık.

Scroll to Top